Zbliża się jesień, która oprócz chłodniejszych wieczorów i poranków wymaga zmiany garderoby. Wiosenne i letnie kolory pora zastąpić stonowanym, intensywnym granatem oraz różnymi odcieniami brązu, rudości czy czerwieni. Nowa pora roku to jednak nie tylko zmiana kolorystyki. To przede wszystkim wymiana odzieży na cieplejszą, tę z materiałów dobrego gatunku, przede wszystkim wełnianą. O tej porze roku liczą się głównie właściwości termiczne materiałów, nowoczesny krój i… kolor.

Jesień to idealny pretekst do pracy nad swoim wizerunkiem, dlatego poszukiwania nowej garderoby warto rozpocząć od zaznajomienia się z właściwościami materiałów, które w tym sezonie będą królowały w większości dobrych salonów z odzieżą męską. Najlepszym rodzajem tkaniny jest bez wątpienia wełna. Warto wspomnieć, że oprócz tego, że jest lekka i dobrze się układa, daje wysoki komfort termiczny, co w sezonie jesienno-zimowym jest najważniejsze. Oczywiście mamy wiele tkanin wełnianych. Każda z nich wykorzystywana jest do szycia różnego rodzaju odzieży.

I tak wełnę czesankową wykorzystuje się do produkcji garniturów w około 90% przypadków. Trzeba jednak dodać, że codzienne garnitury najczęściej stanowią mieszankę wełny oraz poliestru, który czyni garnitur bardziej wytrzymałym.

Wśród Panów znajdzie się zapewne wielu zwolenników flaneli. To szczególnie masywna a zarazem miękka tkanina o delikatnej włoskowatej powierzchni. Taki rodzaj materiału można spotkać nie tylko w znanych nam wszystkim koszulach flanelowych, ale również w marynarkach czy spodniach. Niepodważalną zaletą tej tkaniny jest oddawanie ciepła i miękki chwyt. Należy wspomnieć, że przy właściwej dbałości o ubrania wykonane z tego materiału, można uniknąć szybkiego wycierania powierzchni. Nie jest to jednak materiał tak wytrzymały, jak wełna czesankowa. Bardzo szlachetnym i jednocześnie ekskluzywnym rodzajem wełny jest oczywiście kaszmir. Ten rodzaj tkaniny jest szczególnie miękki i niezwykle miły w dotyku. Występuje raczej, jako dodatek do tkanin, w niewielkich proporcjach, głównie przy produkcji swetrów oraz szali. Takie podstawowe informacje na temat materiałów powinien znać każdy, kto chce nazywać się świadomym konsumentem i dba o swój wizerunek oraz komfort użytkowania – mówi Sylwia Bezeg – brand manager sieci salonów GENTLEMAN. Oprócz tego warto orientować się, jakie trendy będą towarzyszyły nam tej jesieni i zimy.

Tej jesieni i zimy będą dominowały stylizacje, w których główną rolę odgrywa kolor bordowy, granatowy, szary oraz zielony. Od takich zestawień, trudno oderwać wzrok, szczególnie, gdy przemyślany został każdy szczegół stylizacji. W okresie jesieni najchętniej Panowie wybierają szare, brązowe oraz granatowe spodnie. Taka uniwersalna kolorystyka stanowi idealną bazę do wielu stylizacji. Jest przede wszystkim praktyczna i ponadczasowa. Panowie często, oprócz gładkich koszul, wybierają koszule w kropki, kostkę, itp. Jednym zdaniem im więcej odwagi tym ciekawszy wzór. I bardzo dobrze – przecież elegancja nie oznacza jedynie gładkich, jednobarwnych koszul czy marynarek.